Veletržní 404/6, Praha 7, 170 00

po-pá: 7:00 - 17:00 & dle dohody

+420 606 945 667

FB

Pánevní dno

Nejčastějším symptomem dysfunkce pánevního dna je močová inkontinence (nedobrovolný únik moči), který může být způsoben těhotenstvím, po porodech, po gynekologických operacích, nadměrnou zátěží, pokročilým věkem atd.. Jednou z příčin pak bývá oslabení svalů pánevního dna při zvýšeném vnitrobřišním tlaku.

Mezi další projevy dysfunkce svalů pánevního dna patří prolapsy pánevních orgánů, které se obecně zhoršují vlivem gravitace, při dlouhém sedění nebo nevhodném cvičení. Sexuální dysfunkce, kterou žena vnímá při sexuální aktivitě a symptomy anorektální dysfunkce, kam patří zejména anální a fekální inkontinence a další druhotné problémy jako např. chronické bolesti dolní části zad.

Naše zařízení vyhodnocuje funkci a dysfunkci svalů pánevního dna u žen a mužů ve fyzioterapii. Základem je cílená anamnéza, vyšetření per vaginam (manuálně přes pochvu), per rektum u mužů. Vyhodnocení se provádí v polohách lehu, sedu a stoji. Naše zařízení používá pro objektivizaci a biofeedback aktivity a relaxace svalů ultrazvukové snímkování. Výsledná data se zapisují do vstupních protokolů, na jejichž základě je navržen konzervativní postup terapie. V rámci terapie jsou doporučeny individuální pomůcky (elektrická stimulace, educatory, vaginální závaží) se kterými je pacientka seznámená a instruována jak často je bude používat, v jakém funkčně terapeutickém režimu. Efekt konzervativní terapie je průběžně kontrolován cca. po 7-8 týdnech.

Dysfunkce pánevního dna může mít vliv na početí dítěte ! Doporučujeme se nechat vyšetřit.